JAK WYBRAĆ IDEALNY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY

JAK WYBRAĆ IDEALNY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY


To najważniejszy pierścionek w życiu każdej pary. Ma wyrażać miłość i siłę intencji. Ma towarzyszyć ukochanej kobiecie przez całe życie. Dlatego powinien to być pierścionek ze szlachetnego metalu w próbie 585 lub 750. Może być delikatny ale na tyle solidny aby przetrwał wiele lat. Można nim przecież zapoczątkować piękną tradycję  przekazywania go następnym pokoleniom... :) Stąd warto poświęcić chwilę uwagi wybrance przed jego zakupem.


Jeśli chodzi o wygląd, po pierwsze należy zwrócić uwagę na styl biżuterii jaką nosi na co dzień ukochana dziewczyna. Czy wybiera delikatne formy z jednym kamieniem czy lubi masywniejsze wzory bez lub z większą ilością kamieni. Czy lubi klasyczne wzory, często pełne miękkich linii czy może pociąga ją nowoczesne wzornictwo, bardziej geometryczne, asymetryczne?


Kolejnym ważnym elementem składającym się na wybór pierścionka zaręczynowego jest barwa kruszcu. Gdy wybranka naszego serca lubi żółte złoto rozwiązanie jest najprostsze - należy wybrać pierścionek z żółtego złota lub żółto - biały. Natomiast gdy jej ulubionym metalem jest srebro albo nosi wyroby tylko z białego złota to proponuję wybrać pierścionek właśnie z białego złota. Kobiety preferujące srebrzysty kolor rzadko lubią łączyć go z żółtym złotem.
Tu również warto zwrócić uwagę jakie kolory lubi i czy w noszonej przez nią biżuterii pojawiają się kolorowe kamienie? Przez lata wmówiono nam, że jedynym słusznym kamieniem w pierścionku zaręczynowym jest brylant. Owszem, jest to najtwardszy czyli i najtrwalszy kamień. Ma przepiękny blask, który ja sama bardzo lubię. Jednak kolorowe szlachetne kamienie jak szafir, rubin, szmaragd, topaz są na równi wyjątkowe ze względu na unikalność poszczególnych okazów kamieni, na wielość ich odcieni i czystości.


Szczególnym sposobem na wyróżnienie tego najważniejszego pierścionka jest wykonanie niepowtarzalnej pracy na zamówienie. Można w nią wpleść szczególne elementy ważne dla dwojga ludzi. Mogą to być szczególne symbole, daty lub charakterystyczne dla nich przedmioty, kwiaty. Taki spersonalizowany pierścionek w szczególny sposób podkreśla wyjątkowość dnia zaręczyn.


Na równi z wybraniem fasonu pierścionka bardzo ważne jest dokładne ustalenie jego rozmiaru. W Polsce pierścionki zaręczynowe nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni. Jeśli dziewczyna nie odpowiedziała na mój apel na stronie Facebooka ;) zadanie może być trudniejsze przy zachowaniu pełnej tajemnicy ale warto podjąć ten trud. Niektóre wzory pierścionków są bardzo trudne, lub wręcz niemożliwe do zmniejszenia. Zwiększenie rozmiaru jest na ogół łatwiejsze ale najbezpieczniej byłoby i tego uniknąć.
Ustalając ten rozmiar można posłużyć się pierścionkami noszonymi przez ukochaną. Ale należy upewnić się, że dany pierścionek jest rzeczywiście noszony i pasuje na palec serdeczny. Następnie trzeba taki pierścionek albo zmierzyć wewnątrz suwmiarką - najlepiej pobrać wymiar w kilku miejscach, bo czasem pierścionek od noszenia może być lekko spłaszczony; albo zmierzyc w salonie jubilerski lub u złotnika.

Zastwosowanie się do powyższych rad i dopieszczenie tych detali pomoże wybrać pierścionek, któremu wybranka nie będzie potrafiła się oprzeć :)

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: